REA - NIKOTINFRIA PRODUKTERSPARA UPP TILL 50%
Dinner Lady S-Line är ett podsystem med ett uppladdningsbart 780 mAh batteri och utbytbara förfyllda pods. Välj mellan kompletta S-Line startkit med batteri och pod eller separata pods i 10 smaker. Varje pod innehåller 2 ml e-vätska med 20 mg/ml nikotinsalt, integrerad mesh-coil och ger upp till cirka 800 puffar enligt produktuppgift. När podden är förbrukad behålls batteriet och en ny S-Line-pod sätts i.
Dinner Lady S-Line är ett tvådelat podsystem där den uppladdningsbara batteridelen används tillsammans med utbytbara förfyllda pods. I stället för att byta hela enheten när e-vätskan är slut tas den förbrukade podden bort och ersätts med en ny Dinner Lady S-Line-pod.
Hos Eciggonline finns både kompletta S-Line startkit och separata förfyllda pods. Ett startkit innehåller batteridelen tillsammans med en kompatibel S-Line-pod och är därför det kompletta alternativet för den som ännu inte har ett S-Line-batteri. Har du redan batteriet kan du välja bland de separata poddarna.
Dinner Lady S-Line Startkit innehåller ett uppladdningsbart batteri med en kapacitet på 780 mAh samt en förfylld S-Line-pod. Batteriet laddas via USB-C och är konstruerat för att återanvändas när podden är förbrukad.
Systemet aktiveras automatiskt vid inhalering och kräver ingen manuell inställning av effekt. När e-vätskan i den medföljande podden är slut tas podden bort och en ny kompatibel S-Line-pod sätts i batteriet.
De kompletta S-Line-kiten hos Eciggonline finns med Blue Raspberry, Spearmint Menthol, Vanilla Tobacco och Watermelon Ice.
De separata Dinner Lady S-Line-poddarna finns hos Eciggonline i 10 smakvarianter: Blue Raspberry, Bubblegum Ice, Cola Ice, Fizzy Grape, Lemon Mojito, Red Razz, Spearmint Menthol, Strawberry Watermelon Bubblegum, Vanilla Tobacco och Watermelon Ice.
Sortimentet omfattar därmed flera olika smakprofiler med bland annat frukt, bär, mint, cola, mojito, tuggummi och tobakskaraktär. Samtliga separata pods är avsedda för Dinner Lady S-Line-systemet.
Varje Dinner Lady S-Line-pod är förfylld med 2 ml e-vätska och innehåller 20 mg/ml nikotin i form av nikotinsalt. Podden är ett slutet system och ska inte öppnas eller fyllas på med separat e-juice.
En pod ger upp till cirka 800 puffar enligt produktuppgift. Det faktiska antalet kan variera beroende på bland annat hur långa och kraftiga inhaleringar som görs.
Dinner Lady S-Line-poddarna använder en integrerad mesh-coil. Det nätformade värmeelementet är inbyggt direkt i podden och behöver därför inte monteras eller bytas separat.
När e-vätskan är förbrukad byts hela podden. Det innebär att en ny integrerad coil följer med varje ny S-Line-pod, medan den uppladdningsbara batteridelen fortsätter att användas.
Om du inte redan har ett Dinner Lady S-Line-batteri behöver du ett komplett startkit med batteri och pod. Batteriet kan därefter laddas och återanvändas med de separata förfyllda S-Line-poddarna.
Har du redan ett kompatibelt S-Line-batteri behöver du inte köpa ett nytt startkit varje gång. Då väljer du en separat förfylld pod, tar bort den förbrukade podden och sätter i den nya.
| Varumärke | Dinner Lady |
| Serie | S-Line |
| Produkttyper | Startkit och förfyllda pods |
| Batterikapacitet | 780 mAh (S-Line Startkit) |
| Laddning | USB-C |
| Aktivering | Automatisk vid inhalering |
| Vätskemängd | 2 ml per pod |
| Nikotinstyrka | 20 mg/ml |
| Nikotintyp | Nikotinsalt |
| Coil | Integrerad mesh-coil i podden |
| Puffantal | Upp till cirka 800 per pod (uppskattning) |
| Påfyllningsbar pod | Nej |
| Antal podsmaker hos Eciggonline | 10 |
Med Dinner Lady S-Line behålls den uppladdningsbara batteridelen när e-vätskan är slut och endast den förfyllda podden byts. En traditionell engångsvape har i stället batteri, e-vätska och coil samlade i samma enhet och hela produkten tas ur bruk när den är förbrukad.
Vill du jämföra S-Line med andra system där batteriet återanvänds hittar du fler laddbara podsystem med förfyllda pods hos Eciggonline.
Ett S-Line Startkit innehåller den uppladdningsbara batteridelen och en kompatibel förfylld S-Line-pod. Smaken på den medföljande podden beror på vilket startkit som väljs.
Ja. Batteriet är uppladdningsbart och är avsett att behållas när den förfyllda podden är förbrukad. En ny kompatibel S-Line-pod sätts då i batteriet.
Batteriet i S-Line Startkit har en kapacitet på 780 mAh och laddas via USB-C.
Varje förfylld Dinner Lady S-Line-pod innehåller 2 ml e-vätska med 20 mg/ml nikotinsalt.
En pod ger upp till cirka 800 puffar enligt produktuppgift. Puffantalet är en uppskattning och det faktiska antalet varierar beroende på användningen.
Nej. Poddarna är förfyllda och inte konstruerade för påfyllning. När e-vätskan är förbrukad byts hela podden.
Nej. Mesh-coilen är integrerad i podden och byts därför automatiskt tillsammans med podden.
En förbrukad pod ska hanteras enligt lokala anvisningar för den aktuella typen av avfall. Det uppladdningsbara S-Line-batteriet ska behållas så länge det fungerar. När själva batterienheten är uttjänt ska den kasseras som elavfall enligt lokala anvisningar.