REA - NIKOTINFRIA PRODUKTERSPARA UPP TILL 50%
Frunk Pod Click 14mg – Peach On Ice är en förfylld pod med smak av persika och en kylande ton. Podden innehåller 2 ml e-vätska med 14 mg/ml nikotinsalt och har en integrerad mesh-coil. Den används tillsammans med ett kompatibelt Pod Click-batteri som kan laddas och återanvändas när podden byts ut. Batteri ingår inte och köps separat.
Nikotin är ett starkt beroendeframkallande ämne. Läs säkerhetsinformationen nedan före användning.
Beskrivning
Art.nr: 1802
Frunk Pod Click Peach On Ice har en fruktbaserad smakprofil där persika kombineras med en kylande ton. Persika utgör den huvudsakliga smaksättningen, medan den kylande delen kompletterar fruktprofilen. Varianten är en av flera fruktsmaker i Frunk Pod Click-serien.
Podden är förfylld med 2 ml e-vätska och innehåller 14 mg/ml nikotin i form av nikotinsalt. Det slutna podsystemet är inte avsett för påfyllning med separat e-juice. När e-vätskan är förbrukad byts hela podden ut.
Peach On Ice använder en integrerad mesh-coil med ett nätformat värmeelement. Coilen är permanent inbyggd i podden och behöver därför inte monteras eller bytas separat. När en ny pod ansluts får systemet samtidigt en ny integrerad coil.
E-vätskan har ett VG/PG-förhållande på 50/50. Podden används tillsammans med batteridelen i Pod Click-systemet, som är den återanvändbara delen av konstruktionen.
För att använda Frunk Pod Click Peach On Ice behövs ett kompatibelt Pod Click Batteri 400mAh. Batteriet ingår inte när du köper denna pod utan beställs separat.
Podden ansluts till batteriet och tas bort när e-vätskan är slut. Batteridelen behålls, laddas vid behov och kan därefter användas tillsammans med en ny kompatibel Pod Click-pod.
Peach On Ice kombinerar persika med en kylande smakton. I serien finns även andra fruktbaserade alternativ som Lemon Ice, Pineapple Ice, Strawberry Kiwi och Iced Mango samt bär-, mint-, cola- och tuggummiprofiler. Du hittar hela sortimentet under Frunk Pod Click.
| Varumärke | Frunk |
| Serie | Pod Click |
| Smak | Peach On Ice |
| Typ av produkt | Förfylld pod |
| Smakprofil | Persika med kylande ton |
| Nikotinstyrka | 14 mg/ml |
| Nikotintyp | Nikotinsalt |
| Vätskemängd | 2 ml |
| VG/PG | 50VG / 50PG |
| Coil | Integrerad mesh-coil |
| Påfyllningsbar | Nej |
| Kompatibilitet | Pod Click-systemet |
| Batteri ingår | Nej, köps separat |
När e-vätskan är förbrukad tas Peach On Ice-podden bort från batteriet och ersätts med en ny kompatibel pod. Den förbrukade podden är inte avsedd att öppnas eller fyllas på. Pod Click-batteriet behålls och kan laddas och användas igen.